
Velkommen til
Hotel Villa Favorita


Beskrivelse
Kart
Rom
Fasiliteter
Sjarmerende og med førsteklasses beliggenhet. Det er ingen overraskelse at denne lille perlen, også kjent som den siste juvelen i kronen, er sentrum for superlativene. Hotel Villa Favorita i San Sebastián er ikke bare et hotell for voksne, men også den siste «overlevende» villaen i bukten. På toppen av dette kan hotellets restaurant, Amelia, skilte med to Michelin-stjerner.
Integrert med de andre bygningene er det lett å gå glipp av dette lille hotellet, som har Zubieta Kalea på den ene siden og strandpromenaden på den andre. Men det fine interiøret veier opp for den kanskje mer diskrete fasaden. Hotel Villa Favorita er et populært hotell som byr på høy sjarmfaktor, vakker utsikt fra de fleste rommene, verdsatt personale og en utmerket beliggenhet ved stranden. På ti minutter til fots kan du også nå den historiske delen av byen, Parte Vieja.
Her bor du i hjertet av San Sebastián, nær alt du trenger, enten det er late stranddager eller dager fylt med opplevelser og nye inntrykk. Fra hotellet kan du med andre ord raskt og enkelt nå byens utvalg av barer, restauranter og små butikker.
Du kan også velge å bli værende på hotellet når det er tid for middag, og da snakker vi fine dining. Paulo Airauda er navnet på «magikeren», og hotellets egen beskrivelse av denne kokken med italiensk-argentinske røtter er at han har en personlig og fordomsfri tilnærming til matlaging. Selv når det gjelder frokostbordet, setter han sitt preg på det, noe som verdsettes av gjestene.
Vær oppmerksom på at Hotel Villa Favorita er et voksenhotell og ønsker gjester over 18 år velkommen. Dette er fordi hotellet ønsker en rolig og avslappet tilværelse.
Hotellstandard
Escapeaways vurdering
Loading feed...
Rom
Hotellet tilbyr 23 rom med klimaanlegg, minibar, Wi-Fi, safe, satellitt-TV og bad med dusj/badekar og hårføner. Rommene har to enkeltsenger eller dobbeltseng, og ekstra senger kan være i sovesofaer.
Utsikten kan variere, og det er mulig å bestille rom med hav- og strandutsikt. En av romtypene har også en liten balkong/terrasse med utsikt over bukten. Juniorsuiten kan være et såkalt dupleks, i to etasjer med åpen planløsning mellom stue og loft.
Alle de viste rombildene er eksempler. Innredning og størrelse kan variere innenfor samme romtype. Vær oppmerksom på at om du bestiller overnatting i kategorien "economy" kan dette avvike fra vår beskrivelse - ofte holder kategorien "economy" en lavere standard (med eller uten vinduer/utsikt).
Viktig informasjon
Dette hotellet er et «adults only»-hotell, dvs. for personer over 18 år.
Resepsjonen er åpen 24/7.
Lokal skatt betales på stedet.
Heis er tilgjengelig.
Restauranten er kun åpen på visse dager og tidspunkter. Onsdag til lørdag kveldstid og torsdag til lørdag til lunsj. Dette kan imidlertid endre seg i løpet av sesongen. Spør personalet for mer nøyaktig informasjon.
Privat parkering er tilgjengelig i nærheten, men må forhåndsbestilles og koster ekstra.
Du kan bestille transport tur-retur mellom flyplassen og hotellet gjennom oss.
Fasiliteter
Nedenfor finner du utvalgte hotell- og romfasiliteter på Hotel Villa Favorita. Noen kan være felles og/eller mot betaling på stedet, eller tilhøre spesifikke romtyper.
Wi-Fi
Restaurant
Mulighet for hav- eller innsjøutsikt
Hotellbar
Mulighet for A/C
Mulighet for balkong/terrasse
Kjøleskap/minibar
Safe
Vannkoker (te og kaffe)
Hårføner
Nær byen (under 3 km)
Nær stranden (under 1500 m)
I by eller landsby
Nær vannet (under 4 km)
NB: Dersom hotellet tilbyr fasiliteter som utendørs basseng eller restaurant, gjør vi oppmerksom på at disse kan være sesongstengte og/eller medføre ekstra kostnader betalt direkte til oppholdsstedet. Lavsesong er vanligvis fra oktober til og med april for de fleste reisemål i Sør-Europa – med unntak av vinterdestinasjoner som Madeira og Kanariøyene. For Thailand gjelder motsatt sesongmønster. Vi anbefaler også å lese vår FAQ for mer informasjon.
Addresse
Calle Zubieta 26
20007 San Sebastian
Koordinater
Breddegrad: 43.316861
Lengdegrad: -1.986097
Kart og avstander
Nærmeste strand ca. 90 m
Avstand til sentrum ca. 300 m
Pamplona ca. 82 km vis på kart
Anmeldelser fra TrustYou
TrustYou samler inn data fra flere vurderingssider og skaper et samlet gjennomsnitt.
Slik kan du reise
Hos Escapeaway vil vi gi deg som gjest størst mulig fleksibilitet, og du kan derfor bestille pakkereiser med valgfri avreisedato, avreiseflyplass og reiselengde. Du kan som nevnt også velge å kun bestille hotell dersom du ønsker å arrangere reisen selv.
Informasjon om aktuelle flyruter og flytider finner du i søkemotoren i trinn 2 når du søker etter en reise.
På alle reiser som inkluderer fly og hotell kan du i tillegg bestille en leiebil eller transport t/r ditt hotell. Vi tilbyr både privat transport og felles transport med flere stopp. Informasjon om transport, kategorier og aktuelle priser for bilutleie kan du se i de påfølgende trinnene i søkemotoren. Prisene for leiebil er for hele oppholdet med henting/levering i forbindelse med ankomst/hjemreise til og fra den valgte ankomstflyplassen.
Reisegaranti
Du er i trygge hender før, under og etter reisen
Pakkereiser
Bestill fly, opphold og bil/transport samlet på ett sted
Valgfrihet
Velg selv hvor mange dager du ønsker å reise
Håndplukket
Vi har personlig valgt ut alle hoteller
Hoteller i nærheten

Room Mate Gorka
9,5
Glimrende
Room Mate Gorka ligger sentralt i San Sebastian, Spania. I tillegg til sin utmerkede beliggenhet har du et komfortabelt og intimt hotell med elegant interiør og den rette følelsen.

Lasala Plaza Hotel
9,6
Glimrende
Lasala Plaza Hotel San Sebastián, Spania, er et hotell kun for voksne. Beliggenheten er flott, nær stranden og sentrum, og komforten er høy. Hotellet har både bar og restaurant, men det er takbassenget med terrasse og panoramautsikt som settes mest pris på.

Hotel Zinema7
9,4
Glimrende
Hotel Zinema7 i San Sebastián, Spania, er et hotell med mange tilbakevendende gjester. Temaet er kino og filmfestival, som går som en rød tråd fra rommene til fellesarealene. En cocktailbar, restaurant og treningsrom øker komfortnivået.